Поділюся із вами своїми роздумами

29 марта 2021 11:31
Кравчук Леонід

Перший Президент України після здобуття нею незалежності (1991–1994), Голова Верховної Ради України у 1990-1991. Депутат Верховної Ради УРСР 10—11-го скликань. Народний депутат України у 1990–1991 та 1994-2006. Герой України (2001). Почесний доктор НаУКМА (1999).

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

PLG_K2_UEF_SOCIAL_FACEBOOK

Последнее от автора

В Києві вперше сталася важлива зустріч зацікавлених людей. Разом із тисячами мрійників я мав можливість взяти участь у форумі Dream BIG. Дякуючи Артуру Мхітаряну, ця подія відбулася. І відбулась вона у складний для України час. Та люди, що сиділи у Палаці спорту, вірили в те, що ми зможемо змінити ситуацію на краще. В цьому і є сила мрії.

Поділюся із вами своїми роздумами, що таке мрія. На мою думку, це сила, яка мобілізує ресурси людини, щоб рухатись вперед, до кращого життя. Мрії бувають різні: проста мрія, велика мрія, жива мрія, мрія фантастична, національна ідея як мрія. Все це зв’язано в одну велику силу, яка живе в людині і визначає смисл її життя.

Коли людина починає мріяти? Вчені кажуть, що вона починає мріяти ще з перших кроків життя. Тільки мріяти потрібно навчитись з дитинства і тут хочу дати пораду батькам, дитина мусить мріяти і не треба її зупиняти, навіть, якщо ці мрії здаються нереальними. Час завжди покаже, що реальне, а що нереальне.

Мрія – це найсвітліше, найкраще, що може бути в житті. Але її зміст, характер залежить від того в якому середовищі живе людина. Мрією наших синів та дочок, які захищають сьогодні нашу землю на Донбасі, є встановлення миру. А мрії людей, які живуть в інших умовах, формуються зовсім по-іншому. Мрії сильних людей відрізняються від мрій слабких, які тікають від складних проблем.

Згадуючи своє дитинство, я також мріяв і мрія моя весь час набувала іншого змісту. Спочатку я хотів стати господарем на своїй землі так як вона для нас з мамою (батько загинув на фронті в 1944 році) була єдиною годувальницею. Закінчилась війна і мама сказала мені: «Синку тобі треба вчитися». А я не хотів ходити до школи. Мама, яка не мала освіти, примусила мене вчитися. І це стало моєю мрією.

Я став багато читати цікавитись літературою, думати, зіставляти, аналізувати. Знати більше, добиватись більшого і стало моєю мрією, сподіваючись лише на свої сили. А все інше прийшло саме собою, бо була створена база: знання і сила волі. У кожного має бути мета і до неї потрібно йти щоденно, долаючи будь-які труднощі.

Мені дуже хотілося б побачити, як змінюється на краще Україна, якими добрими стають українці. Я закликаю вас працювати на Україну і на себе, бо немає іншої Вкраїни, немає другого Дніпра, немає такої рідної землі, як Україна. І життя без неї порожнє. Прошу вас, дорогі молоді люди, мріяти найперше про те, як зробити Україну кращою, життя людей багатшим духовно і матеріально.

Нехай всім нам щастить!

Л. Кравчук