Психіатр Галина Пилягіна: Почастішання підліткових самогубств – наслідки пандемії

03 апреля 2021 20:36

Останнім часом в Україні сталася низка гучних підліткових самогубств і його спроб.

Через це з'явилися ініціативи заборонити TikTok та продаж лікарських засобів дітям, а батьківські групи рясніють закликами контролювати підлітків.

Але чому ситуація загострилася саме зараз, хоча інтернет існує давно?

Чому одні підлітки схильні до впливу інтернет-челленджів і груп та впадають в депресію від необережного слова, а інші – ні?

Як зробити так, щоб у важкій ситуації дитина прийшла до батьків, а не втягнула в ризиковані ігри ще й своїх товаришів?

І чи дійсно ЗМІ не повинні повідомляти про подібні випадки, щоб не провокувати нові?

Коли ми думали, кому поставити ці питання, то шукали людину, яка у своїй роботі постійно стикається з темою суїцидів і допомагає їм запобігати.

Завідуюча кафедрою психіатрії, психотерапії та медичної психології Національного університету охорони здоров'я ім. П. Л. Шупика, доктор медичних наук, професор Галина Пилягіна займається суїцидологією вже понад 25 років.

Вона працює як з дітьми, так і з дорослими з суїцидальними нахилами, а також з родичами тих, хто здійснив самогубство чи його спробу.

Теми її кандидатської та докторської робіт були пов'язані з діагностикою та лікуванням саморуйнівної (суїцидальної) поведінки. Галина Яківна не з чуток знає, що думають і відчувають люди, які перебувають на межі, та як їм можна допомогти.