Як Docudays UA став модною подією. Інтерв’ю співзасновника фестивалю про права людини Геннадія Кофмана

03 апреля 2021 18:55 Аня На

Міжнародному фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA цього року 18.

Одразу спадає на думку метафора про дитину, що відзначає своє повноліття.

105 фестивальних фільмів можна буде переглянути онлайн з 26 березня по 4 квітня

Про те, як "народжували", "ростили" фестиваль, про зміни, які його фільми зробили у суспільстві та перехід в онлайн-формат "Українська правда. Життя" поговорила з продюсером, керівником кінокомпанії "Магіка-фільм", співзасновником кінофестивалю Геннадієм Кофманом.

– З чого почався фестиваль?

– Можливо, поштовхом була участь одного з моїх фільмів на подібному фестивалі кіно про права людини. Там я відкрив для себе невідомий пласт надзвичайного кіно і у мене з’явилася мрія привезти ці фільми в Україну.

На початку 2000-х український глядач не мав навіть уявлення про існування такого виду кіно, я вже не кажу про можливість дивитися ці фільми.

Треба розуміти контекст, кінематографічний ландшафт України того часу:

українське кіно – це один, максимум декілька фільмів на рік.

4281730-docudays-opening-1400x920.pngЦеремонія відкриття 18 Docudays UA розпочнеться 26 березня о 19:00 та вже другий рік поспіль проходитиме онлайн. Ведучими знову будуть Ангеліна Карякіна та Максим Щербина

Дні національних кінематографій в Києві та ще в декількох містах країни – це вже подія на рівні державного свята для кіноманів. 

Із майбутнім засновником та керівником компанії Arthouse Traffic Денисом Івановим ми познайомилися вже саме під час Першого фестивалю документального кіно про права людини. Тоді, ідея Дениса прокату авторського кіно мені здалася занадто утопічною.

Інтернет в ті часи працював так, що часом звичайний лист доводилось завантажувати понад п’ять хвилин. Навіть про піратський контент мова не могла йти!