Хочете посадити дерево? 5 речей, про які треба дізнатися перед тим, як взятися за справу

03 апреля 2021 20:47
  • дихаємо

Посадити дерево – звучить майже як обов’язок для кожної сучасної людини.

Бо ми знаємо, що завдяки деревам ми дихаємо. А ще у їхньому затінку можна сховатися від палючого сонця.

Але не все так просто. Інколи посаджене дерево може завдати шкоди навколишньому середовищу, наприклад, якщо буде обраний неправильний вид рослини або місце.

  • Для чого потрібно садити дерева,
  • які рослини вибирати і чому,
  • які категорично не садити,
  • який алгоритм дій при посадці дерева?

На ці запитання "Українській правді. Життя" допомогли відповісти еколог та голова ГО "Українська природоохоронна група" Олексій Василюк, старший викладач кафедри ботаніки ХНПУ імені Г.С.Сковороди Юрій Бенгус та член Українського ботанічного товариства Андрій Тарєєв.

Що роблять дерева і чому вони такі важливі?

Людина вдихає близько 9,5 тонн повітря в рік, а кисень складає приблизно 21% повітря. Тобто на людину потрібно близько 740 кг O2 на рік або ж 7 або 8 дерев, вважають науковці.

Дерева виробляють кисень завдяки фотосинтезу.

Фотосинтез – це процес, який відбувається в пластидах рослини, під час якого поглинається вуглекислий газ і виділяється кисень

Він має дві стадії – світлову, коли відбувається продукування кисню, та темнову, коли відбувається фіксація вуглекислого газу.

Посадити дерево – звучить майже як обов’язок для кожної сучасної людини.

Звісно, рослини, як і всі інші живі організми також дихають – поглинають кисень у процесі, коли перетворюють цукор, який накопичився протягом дня, в енергію, використовуючи кисень для забезпечення цього процесу. Проте виробляють вони його все одно більше.