Розлучення по-угорськи: що стоїть за війною Орбана та головної партії ЄС

04 апреля 2021 09:23
  • Євросоюз

У березні історія відносин угорського лідера Віктора Орбана із Євросоюзом пройшла, здавалося б, точку неповернення. Угорська правляча партія "Фідес" залишила головну політичну силу ЄС – Європейську народну партію (ЄНП). Спершу однопартійці Орбана вийшли з групи у Європарламенті, а потім "Фідес" взагалі покинув партійну сім’ю.

Завершилася епопея, про яку активно говорили останні два роки і яка насправді тривала всі 10 років – від приходу до влади в Угорщині чинного прем’єра з авторитарними принципами.

Це розлучення стало логічним завершенням дуже давнього протистояння Віктора Орбана з брюссельським істеблішментом.

І це точно стало поразкою Угорщини, а не її тріумфом.

Адже, хай як "Фідес" не намагався переконати у зворотному, але вони не вийшли з найбільшої партійної сім’ї ЄС, а їх вигнали звідти, попри намагання запобігти цьому.

Водночас є усі підстави стверджувати, що Віктор Орбан хоч і веде інформаційну війну з найбільшою партією ЄС, але не палить мости з нею остаточно.

У всіх цих парадоксах розібралася "Європейська правда".

Усі проти Орбана

"Настав час сказати: прощавай!" – романтично написала у своєму Twitter одна з нинішніх фавориток Віктора Орбана та віцепрезидентка його партії "Фідес" з міжнародних питань Каталін Новак, додавши копію листа за своїм підписом на адресу керівництва Європейської народної партії. Згідно з ним, правляча партія Угорщини більше не хоче бути частиною найбільшої партійної сім’ї Євросоюзу.

Але попри те, що саме цей лист поставив крапку в 20-річній історії членства "Фідес" у ЄНП, це рішення мало суто формальний характер. Усе найважливіше вже сталося до того. Тривалий ланцюг подій та реакцій на них зробив неможливим перебування команди Орбана у цій групі.