Поїздка до Шенгену попри пандемію: лайфхаки та враження очевидця

03 апреля 2021 19:22
  • лайфхаки

Шенгенські кордони лишаються закритими для українських туристів. І не лише для українських. Майже весь Євросоюз нині пішов "на локдаун". І навіть Британія, яка нещодавно вийшла з ЄС, запровадила штрафи для тих своїх громадян, хто поїде за кордон у відпустку.

Але всі ті держави ЄС, хто зараз максимально "закручує гайки" - обіцяють "відкрутити" їх назад вже влітку. І через те, що літня погода зменшує поширення епідемії. І через те, що держави ЄС, на відміну від України, вакцинують своїх громадян.

Тож (хоча певності в цьому немає) є надія, що поступове відкриття Шенгену розпочнеться вже цього року. Просто епідемічні вимоги до подорожей, до роботи аеропортів тощо будуть зовсім іншими, ніж до ковіду. Точніше, вони стали іншими вже зараз.

"ЄвроПравда" переконалася, що дедалі більше країн ЄС пом’якшують вимоги щодо тестування тих, хто до них в’їжджає, роблячи цю процедуру простішою та дешевшою.

А на додаток, щоби перевірити правила польотів до ЄС на практиці, двоє співробітників "ЄвроПравди" полетіли до Литви, успішно перетнули кордон Шенгену – і відзняли під час подорожі відеоблог. Причому полетіли туди ми, не маючи візи – за біометричним паспортом.